Kalifornská secese
Kalifornské Povstání, spíše známo jako 'Kalifornská secese' (Kalifornské odtržení), byl ozbrojený konflikt mezi Spojenými státy Americkými a tehdejší vládou státu Kalifornie.
Dvacátého června, roku 2068, vyhlásil stát Kalifornie 'oficiální odtržení' od zbytku Unie. Tento úkon byl proveden na povel guvernéra Jonathana Edwarda Strange. Kalifornské odtržení by znamenalo pro zbytek USA, že přijde o nejproduktivnější stát z Unie. Revoluční složky 'Svobodného Státu Kalifornie' nebyli však jen šílenci se samopaly. Za odtržením stála Kalifornská národní garda, většina Státního kongresu, a necelých 75% obyvatelstva.
'Svobodný' stát Kalifornie byl v prvních týdnech své existence oficiálně rozpoznán [první] Sinajskou Federací a Muklahadéšovou říší. Tyto mocnosti začaly 'Svobodné Kalifornské Republice' poskytovat ekonomickou pomoc, zatímco se síly z (v té době již) New Anchorage snažily zjistit, co se v Kalifornii přesně událo. I přes tlak opozice, na přímý povel Prezidenta X na Kalifornské území brzy vtrhla Federální vojska. Následná časová linka pojednává o ozbrojeném konfliktu mezi revolucionáři a Federální armádou: